Gminne zawody sportowo – pożarnicze

Piętnaście  drużyn reprezentujących jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Wadowice wzięło w miniony weekend, w niedzielę, 26 czerwca udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zgodnie z regulaminem druhny i druhowie mieli do wykonania dwa ćwiczenia na czas.
Tradycyjnie Gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP , będące formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, rozegrane zostały na stadionie sportowym  MKS SKAWA Wadowice w dwóch konkurencjach:
– bieg sztafetowy z przeszkodami
– ćwiczenie bojowe
Nad ich przebiegiem czuwała komisja sędziowska powołana przez Zarząd OMG ZOSP RP w Wadowicach, której przewodniczył dh Andrzej Strzeżoń.
Podczas realizowania zadań liczył się przede wszystkim czas, jak również poprawność ich wykonania, gdyż w przypadku popełnionych błędów przyznawano punkty karne. Te doliczano do końcowego wyniku zawodów w postaci dodatkowego czasu.
Drużyna z naszej jednostki w składzie : Jan Czaicki, Paweł Czaicki, Piotr Stopa, Jakub Opyrchał, Eryk Chwałek, Paweł Janicki, Marek Glanowski, Kacper Kałuża, Adrian Czaicki zajęła I miejsce w kategorii seniorów. Gratulujemy i czekamy na kolejne starty zwycięskiej drużyny.

fotorelacja z zawodów…….