III gminne warsztaty MDP

W dniach 27 – 29 maja 2016 roku w Ponikwi na terenie ośrodka rekreacyjnego Zakładu Karnego w Wadowicach przeprowadzono III GMINNE WARSZTATY MDP.
Warsztaty zostały zorganizowane przez OSP Wadowice we współpracy z Urzędem Miasta Wadowice. Naszą Jednostkę reprezentowali: Kamil Kowalczyk, Marcelina Glanowska, Jakub Opyrchał, Artur Stachak, Konrad Stachak, Piotr Jagódka, Konrad Fiałek, Kinga Guzik, Paulina Hebl, Wiktoria Słonina, Bartłomiej Byrski, Radosław Wasiuta.
Podczas warsztatów członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Wadowice, Klecza, Wysoka, Ponikiew, Radocza, Izdebnik, i Inwałd uczyli się i doskonalili umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego oraz prowadzenia akcji gaśniczych. Zajęcia prowadzili druhny i druhowie z OSPWadowice.
W trakcie warsztatów uczestnicy zdobywali teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą m. in. podstawowego sprzętu gaśniczego, budowania stanowisk gaśniczych, podawania różnych prądów wodnych, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wyposażenia torby R1. W nocy odbyła się ewakuacja namiotów oraz ćwiczenia bojowe. Nie zabrakło także piany lekkiej, pokazu wystrzału poduszki powietrznej, wypadku samochodowego, układania wieży ze skrzynek i wielu innych atrakcji.
Głównym punktem warsztatów były zawody, podczas których drużyny musiały wykazać się zdobytą podczas zajęć wiedzą, a także sprawnością i pomysłowością.
W klasyfikacji końcowej:
I miejsce zdobyła MDP z OSP Wadowice,
II miejsce MDP z OSP Klecza ,
III miejsce MDP z OSP Ponikiew.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i instruktorom za wspaniałą atmosferę i dobry humor.
Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok !!!