Koncert „Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie”

W piątek 18 maja na wadowickim rynku muzycy Orkiestry dętej OSP w Kleczy wraz z muzykami orkiestr: Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Nowa Dęba, Orkiestry OSP Skaryszew, Orkiestry OSP Sosnowice, Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku oraz Orkiestry OSP Chocznia wspólnie zagrali koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Wraz z solistami : Natalią Zabrzeską – Nieć, Mieczysławem Błaszczykiem oraz Iwoną Gałysą wykonali 19 utworów.
Zgromadzeni na rynku mieszkańcy, turyści i pielgrzymi usłyszeli hymn Polski, hymn strażaków „Rycerze Floriana”, Serdeczny kraj, Póki Polska żyje w nas, Highland Cathedral, wiązankę z Polskich filmów, Góralu czy ci nie żal, Święta noc – Głos Boga, Serce w plecaku, Niech żyje bal, Wiązankę historyczną, Halleluyah, Moje Miasto Wadowice,
One Moment in Time, Marsz Radeckiego, You Raise Me Up, Amigos para sempre.
Koncert organizowany jest przez Fundację OSP Chocznia od 19 lat w rocznicę urodzin Karola Wojtyły. W tym właśnie dniu strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski przyjeżdżają do Wadowic na wielki koncert aby w ten sposób oddać hołd największemu z Polaków.

 

foto z koncertu……..