Nasi druhowie w Kopalni Soli w Wieliczce

W sobotę 19.12.2015 roku w Kopalni Soli w Wieliczce odbył się VII Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników. W tym roku wzięły w nich udział 92 drużyny z jednostek Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej męskich oraz żeńskich z Polski i Czech. Zawody cieszą się dużą popularnością ze względu na nietypowe miejsce w którym się co roku odbywają.
Zawodnicy startują w trzyosobowych drużynach mając do pokonania różnicę poziomów wynoszącą 110 metrów po 660 schodach oraz drabinach do góry na czas w pełnym ubraniu bojowym oraz aparacie powietrznym z maską. Naszą jednostkę oraz powiat reprezentowali druhowie: Piotr Stopa, Paweł Janicki oraz Marek Glanowski. Strażacy OSP Klecza zajęli 30 miejsce na 64 drużyny OSP i 62 miejsce na wszystkie 92 drużyny biorące udział w zawodach z czasem 7:30’75. Gratulujemy i czekamy na ponowne starty !