Dożynki Gminne w Kleczy

W dniu 27 sierpnia 2022 roku odbyły się gminne dożynki. Obchody święta plonów rozpoczęły się o godzinie 12.00 uroczystą mszą świętą  w Kościele św. Wawrzyńca Męczennika w Kleczy. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli w barwnym korowodzie dożynkowym na teren remizy strażackiej w Kleczy gdzie rozpoczął się tradycyjny obrzęd dożynkowy.  Dzieci nie narzekały na nudę. Specjalnie z myślą o nich przygotowano dmuchańce, popcorn i watę cukrową. Na uczestników czekał bogato wyposażony bufet, zimne napoje, grill, przekąski i dania gorące. Oprawę muzyczną dożynek zapewniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy. Nie zabrakło konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i drużynowych konkurencji z atrakcyjnymi nagrodami, wśród nich m.in. rower ufundowany przez Burmistrza Wadowic. Nagroda Główna od włodarza w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy trafiła do Koła Gospodyń z Babicy.

FOTORELACJA………..