Nasi strażacy na Olimpiadzie

W dniach 17-18 września 2016 roku druhowie z OSP Klecza wzięli udział w IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo – Pożarniczej Strażaków OSP która odbyła się w miejscowości Jaworki koło Szczawnicy.
Jednostkę z Kleczy reprezentowali druhowie w dwóch drużynach:
Drużyna męska: Paweł Czaicki, Piotr Stopa, Paweł Janicki, Marcin Jabłoński i Marek Glanowski.
Drużyna mieszana: Emilia Czaicka, Klaudia Kajdas, Piotr Czaicki, Adrian Czaicki i Jakub Opyrchał.
W pierwszym i drugim dniu olimpiady druhny i druhowie mieli do pokonania trudny i wymagający dobrej kondycji tor długości ok. 450 m składający się z 12 różnych przeszkód.
Drużyny miały do zaliczenia m.in. bieg z wiadrami napełnionymi wodą, przerzucanie i ciągnięcie liną opon, przenoszenie worków z piaskiem i beczek z wodą, transport na desce osoby poszkodowanej, bieg z aparatami powietrznymi, wyjście i zejście po drabinie z 2 m obiektu czy pokonanie około 25 m schodów terenowych które okazały sie bardzo wyczerpujące dla wszystkich drużyn.
Wykonywanie poszczególnych zadań utrudniał przelotny padający deszcz.
Ogółem w rywalizacji wzięło udział 86 drużyn OSP z terenu całej Polski.
W klasyfikacji końcowej druhowie z Kleczy zajęli: 9 miejsce drużyna mieszana oraz 26 miejsce drużyna męska. Ponadto w czasie olimpiady rozegrany został konkurs na strażacką miss w którym druhna z Kleczy Klaudia Kajdas zajęła 3 miejsce zdobywając tytuł 2 w-ce miss. Wszystkim strażakom OSP Klecza którzy wzięli udział w olimpiadzie gratulujemy i czekamy na kolejne starty.

foto z olimpiady………