Strażacy z wizytą u przedszkolaków

W dniu 31 maja 2016 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka odwiedzili dzieci z przedszkola nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Wadowicach.
Dzieci ucieszyła wizyta wyjątkowych gości i z zaciekawieniem obserwowały pokaz sprzętu strażackiego. Wielka frajdę sprawiło im to, że mogły przymierzyć strażacki hełm lub na chwilę usiąść w wielkim, czerwonym wozie strażackim. Przy okazji dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz w jakim sprzęcie wchodzi do palącego się mieszkania czy domu. Pod czujnym okiem strażaków dzieci mogły samodzielnie przekonać się jak działa prądownica wodna. Przedszkolaki dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym.