Dzień Strażaka w Kleczy

Nasi strażacy świętowali !
Obchody dnia strażaka rozpoczęły się przy remizie strażackiej w Kleczy. Następnie strażacy oraz zaproszeni goście na czele z Kleczańską Orkiestrą Dętą przemaszerowali do kościoła parafialnego pw. św. Wawrzyńca. Uroczystą mszę św. w intencji wszystkich strażaków odprawił proboszcz parafii Klecza ks. Andrzej Kołodziej.
W międzyczasie delegacja strażaków ochotników złożyła kwiaty na parafialnym cmentarzu.Po mszy wszyscy udali się pod pomnik ofiar II wojny światowej gdzie delegacje złożyły kwiaty upamiętniając dzień 3 maja.Po przemarszu pod remizę Prezes OSP Klecza Mieczysław Stopa podziękował wszystkim druhom za współpracę na rzecz straży w Kleczy.
W trakcie uroczystości nie zabrakło także odznaczeń.
Decyzją Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Małopolskiego ZOSP RP odznaczenia otrzymali:
Wzorowy Strażak – Dh Adrian Małecki
Brązowa Odznaka MDP – Marcelina Glanowska, Jakub Opyrchał, Artur Stachak, Damian Jabłoński, Piotr Jagódka, Kacper Kałuża.
Po południu wszyscy strażacy wraz z rodzinami spotkali się przy domu strażaka na wspólnym grilowaniu gdzie w miłej, wesołej atmosferze świętowali do późnych godzin wieczornych.

foto z Dnia Strażaka…