Gminne ćwiczenia w Jaroszowicach

W sobotę 1 października 2016 roku, na terenie Jaroszowic odbyły się Gminne Ćwiczenia Jednostek OSP z terenu gminy Wadowice. Ćwiczenia zorganizowane zostały z inicjatywy Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Wadowicach, pod przewodnictwem Komendanta Gminnego Adama Kociołka.
Przebieg ćwiczeń obserwowali: Burmistrz Mateusz Klinowski, Beata Mamcarczyk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego UMiG Wadowice, mł. bryg. Jacek Kolber oraz mł. kpt. Jacek Kubera z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.
W ćwiczeniach wziął udział zastęp z Kleczy wraz z samochodem GCBA 5/24 w składzie: Marcin Jabłoński, Piotr Stopa, Marek Glanowski, Paweł Janicki, Karol Bierowiec, Eryk Chwałek oraz pozoranci Marcelina Glanowska i Radek Wasiuta.
Przygotowane na tą okazję założenia zakładały pożar domku letniskowego, wypadek drogowy oraz wypadek podczas ścinki drzewa w pobliskim lesie. Celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania jednostek na miejscu akcji ratowniczej (prowadzenie działań gaśniczych w natarciu, obronie oraz połączonych, organizowanie punktów czerpania wody, ewakuacja z zagrożonego terenu), umiejętności sprawowania łączności radiowej oraz kierowania działaniami ratowniczo-gaśniczymi.
Następnie ćwiczenia zostały omówienie oraz podsumowane. Po zakończeniu ćwiczeń na wszystkich ćwiczących oraz zaproszonych gości czekał ciepły posiłek przygotowany przez druhny z OSP w Jaroszowicach, po czym wszyscy rozjechali się do swoich jednostek. Przeprowadzone ćwiczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ćwiczących jak i obserwatorów, co wskazuje na potrzebę częstszego organizowania tego typu spotkań.
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się  do zorganizowania tych ćwiczeń.

foto z ćwiczeń…..