Stół wigilijny

W dniu 11 grudnia 2016 roku w Domu Strażaka w Kleczy odbyła się prezentacja tradycyjnych stołów wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kleczy, Wysokiej, Choczni i Jaroszowic. Na stole znalazł się barszcz czerwony, uszka z grzybami i pierogi. Nie mogło zabraknąć klusek z makiem, potraw rybnych i innych słodkości.
Starannie przygotowane stoły ze świątecznymi potrawami zostały dodatkowo ozdobione stroikami wykonanymi z naturalnych elementów. Celem wystawy jest promocja produktów i potraw wytwarzanych metodami tradycyjnymi oraz kultywowanie różnorodności tradycji wigilijnych. Wśród przybyłych gości byli m.in. W-ce Starosta powiatu wadowickiego Andrzej Górecki, Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, Radni Rady Miejskiej  Dorota Balak i Paweł Stopa, Sołtys wsi Chocznia Mariusz Jakubas, Sołtys wsi Klecza Ireneusz Chrapla oraz proboszcz parafii Klecza ks. Andrzej Kołodziej.
Całość imprezy uświetnił występ orkiestry dętej OSP w Kleczy która w swoim repertuarze nie zapomniała również o utworach nawiązujących do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Na podkreślenie zasługuje fakt że prezentacja została zorganizowana po raz pierwszy i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Kleczy którzy licznie przybyli do Domu Strażaka. Każdy mógł spróbować przygotowanych potraw jak również nabyć ozdoby i stroiki świąteczne.
Organizatorom gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejne tego typu imprezy.

Foto z imprezy……