Koncert noworoczny w Kleczy

W niedzielę 15 stycznia 2023 roku w kościele parafialnym w Kleczy wystąpiła w koncercie noworocznym Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy pod batutą Jarosława Mitoraja. Orkiestra zaprezentowała kolędy i świąteczne melodie. Ciekawe aranżacje muzyczne nadały wydarzeniu niepowtarzalnego, świątecznego charakteru. Wspaniały występ przyciągnął liczne grono miłośników muzyki i sympatyków orkiestry.
Warto przypomnieć, że Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczy powstała w 1948 roku. Aktywnie uczestniczy  w życiu kulturalnym nie tylko wsi ale również powiatu wadowickiego. Muzycy swoimi występami uświetniają wszystkie najważniejsze wydarzenia kulturalne w Wadowicach  m.in. w czasie obchodów święta 3-go Maja, Dnia Strażaka, Święta Niepodległości i wielu innych. Uczestniczą również w licznych konkursach i przeglądach konkursowych. Repertuar orkiestry to nie tylko marsze, hymny, pieśni religijne i utwory muzyki klasycznej. Nie brakuje w nim również muzyki filmowej i rozrywkowej, o czym można było się przekonać podczas letniego występu w parku miejskim w koncercie z cyklu „Muzyczne Wadowice”.
Orkiestra w tym roku będzie obchodziła  jubileusz 75-lecia swojej działalności.