Wycieczka MDP do muzeum w Mysłowicach

W dniu 8.12.2018 roku członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kleczy odbyli fakultatywną wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.
W czasie zwiedzania muzeum zapoznali się naocznie z historią pożarnictwa w Polsce i nie tylko. Mogli podziwiać eksponaty pochodzące zarówno z XVIII wieku jak i te najnowsze. Konne wozy strażackie, samochody gaśnicze, pompy i motopompy wzbudziły duże zainteresowanie uczniów. Liczne zbiory mundurów strażackich z prawie wszystkich krajów świata oglądane były z dużym zainteresowaniem. Historię powstania Muzeum oraz historię pożarnictwa w Polsce przybliżył przewodnik, który przez 2 godziny towarzyszył nam w zwiedzaniu. Uczniowie zapoznali się z bieżącymi obowiązkami jakie nakładane są na Straże Pożarne – ochotnicze i zawodowe. Oglądaliśmy wystawy związane z udziałem polskich strażaków w największych katastrofach w Polsce i na świecie. Wspaniałe kolekcje eksponatów znajdujących się w tym muzeum to zasługa ikony i nestora polskiego ruchu pożarniczego, gen. brygadiera Feliksa Deli.
Po zwiedzeniu muzeum i krótkim odpoczynku  udaliśmy się w drogę powrotną nie zapominając o obowiązkowym przystanku przy sieci McDonalds.

 

foto z wycieczki…….